Politechnika Łódzka WEEIiA
mapa strony

List intencyjny podpisany!!!

• prezydium.jpg

uroczystośc podpisania listu intencyjnego w sprawie CTERANS

• podpis.jpg

Rektor PŁ S. Bielecki i Minister Infrastruktury C. Grabarczyk podpisują list

• rektor.jpg

Rektor PŁ prof. dr hab. inż. Stanisław Bielecki

• wladze.jpg

Przezydent miasta Hanna Zdanowska

• dziekan.jpg

• grabarczyk.jpg

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk

• minister.jpg

Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk

List intencyjny dotyczący utworzenia Centrum Transportu Szynowego podpisali 4.10.2011 na Politechnice Łódzkiej: minister infrastruktury, rektor PŁ, wojewoda łódzka, prezydent Łodzi, marszałek województwa oraz przedstawiciele PKP SA i PKP PLK.

Z ramienia Politechniki Łódzkiej koordynatorem i pełnomocnikiem projektu jest Dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak.

Centrum badawczo-rozwojowe i edukacyjne nowoczesnego transportu szynowego CETRANS będzie zapleczem wsparcia technicznego i naukowego dla inżynierów, zatrudnionych w przedsiębiorstwach bezpośrednio związanych z budową i rozwojem kolei dużych prędkości oraz kolei aglomeracyjnych w Polsce.

Umowa dotycząca CETRANS oczami dziennikarzy:

CETRANS centrum szybkiej kolei na Politechnice Łódzkiej

Centrum Transportu Szynowego na Politechnice Łódzkiej